Other

The Warrior king of Albania [2009]

  • Download 5x Faster
  • Download torrent
  • Direct Download
  • Rate this torrent +  |  -
The Warrior king of Albania [2009]

Download FREE And Anonymously


Torrent info

Name:The Warrior king of Albania [2009]

Total Size: 1.34 GB

Magnet: Magnet Link

Seeds: 4

Leechers: 3

Stream: Watch Full Movie @ Movie4u

Last Updated: 2010-11-30 21:09:31 (Update Now)

Torrent added: 2009-08-23 07:22:08CyberGhost VPN For Torrents

Torrent Files List


The Warrior King of Albania.avi (Size: 1.34 GB) (Files: 2)

 The Warrior King of Albania.avi

1.34 GB

 Lexo ketu.txt

0.14 KB
 

Announce URL: http://www.albaniantorrent.net/announce.php

Torrent description

Documentari i Vitit 2009.

Shikoni screenshot dhe imazhe ketu.

The Warrior king of Albania [2009] preview 0

The Warrior king of Albania [2009] preview 1

The Warrior king of Albania [2009] preview 2


Titulli................Scanderbeg: The Warrior King
Genre.................Dokumentar Histori
Regjia.................Nik Gjonaj
Skenari................Nua Gjelaj
Drejtor Fotografie.....Anthony "Spike" Simms
Prodhuar nga...........Nik Gjonaj, Nua Gjelaj
Sound..................ORACLE POST
Narrator...............Peter Carey
Production Designer....Nua Gjelaj
Kostumografia..........Katerina Boci
Graphic Designer.......Robert Sturm
Aktore.................Anton Gojcaj si Skenderbeu,Zef Lulgjuraj, Tom Ivanaj, Mirash Gjelaj, Iliriana Sinishtaj, Mario Malotaj, Gjergj Micakaj, Luke Micakaj etj

Bazuar ne:
"Historia de vita et gestis scanderbegi, epirotarum principis" by Tringa Gojcaj

P?rmbajtja:
Shum? koh? m? par?, mes qytet?rimeve nd?rluftues t? Lindjes dhe Per?ndimit, tej, n? horizontin e lindjes kishte nisur t? shquhej ?ndrra e perandoris? universale, sepse ishte ngjallur sht?pia osmane... Perandoria Otomane g?lltiste pa m?shir? popuj dhe kombe.
Nj? luft?tar do t? lindte dhe, nj? popull i etur p?r liri do t? thyente zinxhir?t e skllav?ris? e do t? sakrifikonte gjithηka p?r lirin?.I rr?mbyer prej familjes dhe atdheut t? tij, nj? princ i ri qe marr? zvarr? drejt oborrit t? gjysm?h?n?s. I rritur n? pallatin e Sulltanit dhe i destinuar t? isht? komandanti m? i shk?lqyer i koh?s s? tij.
Duke e detyruar t? heq? dor? prej emrit t? tij katolik dhe t? pranoj? Islamin, Sulltan Murati i 2-t? do t’i vinte atij emrin prej t? cilit bota do ta njihte p?rgjithnj?, Sk?nderbe! Ky em?r do t? mbillte tmerr tek armiqt? e tij dhe do t’i ngjallte shpres?n nj? bote n? prag t? harres?s.
N? nj? moment vendimtar, nj? vendim po aq ventimtar! Sk?nderbeu dhe luft?tar?t e tij besnik?, kthehen n? atdheun e tyre dhe besimi n? Krisht, duke bashkuar princat shqiptar? kund?r kolosit otoman.
Sk?nderbeu dhe populli i tij vuajt?n ndjenj?n e tyre, t? braktisur, t? tradh?tuar, t? vrar? e t? skllav?ruar p?r m?se ηerek shekulli. Duke luftuar n? vendin e tyre, deri n? shkat?rrim, rezistenca shqiptare shp?toi Qytet?rimin Per?ndimor nga Pushtimi Otoman.
E shp?tuar prej territ t? harres?s, kjo rr?fenj? heroike u dokumentua nga nj? murg Katolik Shqiptar, Marin Barleti, i cili d?shmoi per?ndimin e Epok?s s? Sk?nderbeut.
Fati i nj? njeriu, u kthye n? luft?n historike t? nj? kombi, p?r Liri!
Lavdia, ka nj? ?mim t? tmerrsh?m!

Beni sa me shume seed.

Pergjithesi
Emri i plote The Warrior king of Albania [2009]\The Warrior King of Albania.avi
Formati :AVI
Formati/Info :Audio Video Interleave
Mase e skedes :1.34 GiB
Kohezgjatje :1h 40mn
Raporti i plote i bitit :1 908 Kbps
Aplikimi i shkrimit :VirtualDubMod 1.5.4.1 (build 2178/release)
Librari e shkrimit :VirtualDubMod build 2178/release

Video
Formati :MPEG-4 Visual
Profili i formatit Streaming [email protected]
Vendosjet e formatit, BVOP Po
Vendosjet e formatit, QPel :Jo
Vendosjet e formatit, GMC : Pa pikedeformime
Vendosjet e formatit, Matrix Me porosi
ID i kodekut XVID
ID i kodekut/Keshille XviD
Kohezgjatje :1h 40mn
Raporti i bitit :1 709 Kbps
Gjeresi :704 piksela
Lartesi :400 piksela
Raporti i aspektit ne ekran :16/9
Raporti i kuadrit :25.000 fps
Rezolucioni :24 bite
Kolorimetria :4:2:0
Lloji i skanimit Progresiv
Bite/(Piksel*Kuader) :0.243
Mase e rrymes :1.20 GiB (90%)
Librari e shkrimit :XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
Formati :MPEG Audio
Versioni i formatit :Version 1
Profili i formatit :Layer 2
ID i kodekut :50
ID i kodekut/Keshille :MP1
Kohezgjatje :1h 40mn
Menyre e raportit te bitit :Konstante
Raporti i bitit :192 Kbps
Kanale :2 kanale
Raporti i shembellimit :48.0 KHz
Rezolucioni :16 bite
Mase e rrymes :138 MiB (10%)
Radhitje :Radhitur te gershetimet
Gershetimi, kohezgjatje :80 ms (2.00 kuadre video)
Gershetimi, kohezgjatje e paraha :504 ms

Ju uroj shikim te kendshem.
Beni sa me shume seed.

related torrents

Torrent name

health leech seeds Size
 


comments (0)

Main Menu