Other

Skenderbeu[2009] mpg

  • Download 5x Faster
  • Download torrent
  • Direct Download
  • Rate this torrent +  |  -
Skenderbeu[2009] mpg

Download FREE And Anonymously


Torrent info

Name:Skenderbeu[2009] mpg

Total Size: 4.37 GB

Magnet: Magnet Link

Seeds: 0

Leechers: 0

Stream: Watch Full Movie @ Movie4u

Last Updated: 2017-09-27 14:47:11 (Update Now)

Torrent added: 2009-08-23 07:16:02CyberGhost VPN For Torrents

Torrent Files List


Skenderbeu[2009].mpg (Size: 4.37 GB) (Files: 1)

 Skenderbeu[2009].mpg

4.37 GB
 

Announce URL:

Torrent description

Shikoni screenshot dhe imazhe ketu.

Skenderbeu[2009] mpg preview 0

Skenderbeu[2009] mpg preview 1

Skenderbeu[2009] mpg preview 2


Titulli................Scanderbeg: The Warrior King
Genre.................Dokumentar Histori
Regjia.................Nik Gjonaj
Skenari................Nua Gjelaj
Drejtor Fotografie.....Anthony "Spike" Simms
Prodhuar nga...........Nik Gjonaj, Nua Gjelaj
Sound..................ORACLE POST
Narrator...............Peter Carey
Production Designer....Nua Gjelaj
Kostumografia..........Katerina Boci
Graphic Designer.......Robert Sturm
Aktore.................Anton Gojcaj si Skenderbeu,Zef Lulgjuraj, Tom Ivanaj, Mirash Gjelaj, Iliriana Sinishtaj, Mario Malotaj, Gjergj Micakaj, Luke Micakaj etj

Bazuar ne:
"Historia de vita et gestis scanderbegi, epirotarum principis" by Tringa Gojcaj

P?rmbajtja:
Shum? koh? m? par?, mes qytet?rimeve nd?rluftues t? Lindjes dhe Per?ndimit, tej, n? horizontin e lindjes kishte nisur t? shquhej ?ndrra e perandoris? universale, sepse ishte ngjallur sht?pia osmane... Perandoria Otomane g?lltiste pa m?shir? popuj dhe kombe.
Nj? luft?tar do t? lindte dhe, nj? popull i etur p?r liri do t? thyente zinxhir?t e skllav?ris? e do t? sakrifikonte gjithηka p?r lirin?.I rr?mbyer prej familjes dhe atdheut t? tij, nj? princ i ri qe marr? zvarr? drejt oborrit t? gjysm?h?n?s. I rritur n? pallatin e Sulltanit dhe i destinuar t? isht? komandanti m? i shk?lqyer i koh?s s? tij.
Duke e detyruar t? heq? dor? prej emrit t? tij katolik dhe t? pranoj? Islamin, Sulltan Murati i 2-t? do t’i vinte atij emrin prej t? cilit bota do ta njihte p?rgjithnj?, Sk?nderbe! Ky em?r do t? mbillte tmerr tek armiqt? e tij dhe do t’i ngjallte shpres?n nj? bote n? prag t? harres?s.
N? nj? moment vendimtar, nj? vendim po aq ventimtar! Sk?nderbeu dhe luft?tar?t e tij besnik?, kthehen n? atdheun e tyre dhe besimi n? Krisht, duke bashkuar princat shqiptar? kund?r kolosit otoman.
Sk?nderbeu dhe populli i tij vuajt?n ndjenj?n e tyre, t? braktisur, t? tradh?tuar, t? vrar? e t? skllav?ruar p?r m?se ηerek shekulli. Duke luftuar n? vendin e tyre, deri n? shkat?rrim, rezistenca shqiptare shp?toi Qytet?rimin Per?ndimor nga Pushtimi Otoman.
E shp?tuar prej territ t? harres?s, kjo rr?fenj? heroike u dokumentua nga nj? murg Katolik Shqiptar, Marin Barleti, i cili d?shmoi per?ndimin e Epok?s s? Sk?nderbeut.
Fati i nj? njeriu, u kthye n? luft?n historike t? nj? kombi, p?r Liri!
Lavdia, ka nj? ?mim t? tmerrsh?m!

Beni sa me shume seed.

related torrents

Torrent name

health leech seeds Size
 


comments (0)

Main Menu